logo
sk
en
cart

Scribo

Študentská firma

Scribo marker začal len ako nápad v hlavách mladých študentov počas vyučovacích hodín, s víziou krajšieho sveta. Ako mladá generácia sa cítime zodpovední za stav našej planéty a rozhodli sme sa pre to niečo urobiť.

Tento spôsob, využiť odpadový vosk z tlačiarní a ušetriť pri tom tony plastu, sa nám zapáčil a vrhli sme sa do experimentovania s rôznymi prísadami a pomermi.

Na zrealizovanie tohto nápadu sme si v rámci hodín aplikovanej ekonómie založili firmu Scribo a pustili sa do výroby. Sme cieľavedomí študenti z Gymnázia Poštová 9 v Košiciach a vítame vás na začiatku našej cesty.

tim
krabicka

Scribo marker

Veľa z nás si už prešlo tým frustrujúcim momentom pri písaní na bielu tabuľu, keď všetky fixky záhadne vyschli. A to hlavne počas učenia. Táto príhoda našej spolužiačky nás však naviedla na nápad, ako takéto fixky nahradiť.

So záchranou planéty na mysli sme analyzovali dva problémy, ktoré vieme vyriešiť jedným produktom. Voskové tlačiarne, ekonomicky výhodné technológie, produkujú na úradoch veľa voskového odpadu, ktorý bol doteraz nevyužitý. Naším markrom využívame 100% takéhoto odpadu, no hlavne pomáhame zabrániť vyhodeniu až 16 ton plastu ročne, ktorý bol doteraz vytváraný používaním klasických fixiek.

Naše Scribo markre sú ručne vyrábané z nezávadného vosku, určené na biele tabule a flipcharty a sú sucho zmazateľné aj bez alkoholového prostriedku.